• Kediler ve Oyuncaklar

    Oyuncak düşünmeye, incelemeye, hayal kurmaya teşvik eder. Bütün bu eylemler beynin gelişimi, algılama çerçevesinin genişlemesi ve sebep-sonuç ilişkilerinin kurularak mantığın sağlamlaşması açısından çok önemlidir. Bir kedi de tıpkı bir insan gibi oynadığı oyuncağı inceler ve o oyuncak ile olan diyalogunun perspektifini öğrenir. Beğendiği oyuncağı tanır, diğerlerinden ayırır. Örneğin sevdiğinden başka bir top alsanız da o ısrarla aynı tip topu sizden ister. Belki diğer toplar sevdiği top gibi zıplamaz yâda ağzına kolayca yerleşmez. Oyuncaklarını çok iyi bilir ve tanırlar.

    Oyuncağı ile oynayan bir kediyi gözlemlediğinizde fark edersiniz ki, kendince hayaller kurar, oyunlar üretir ve sanki canlı bir şeyle diyalog kuruyormuş gibi koşar, ses çıkarır. Oyuncaklar, kedileri neşelendirir, iletişimlerini arttırır ve spor egzersizi açısından da faydası vardır. Can sıkıntısı sadece insanlara mı özgüdür sanıyorsunuz. Kesinlikle kediler de sıkılabilir ve sıkıntıyı aşmak için çözüm isteyebilir. Oyuncaklar kedinin sahip olduğu enerjiyi dengelemekte ve zihnini aktif olarak kullanacağı bir ortam yaratmakta çözümün bir parçasıdır. Ama oyuncaklarla dolu bir odaya kedinizi kapatmak bir çözüm değildir. Sizinle birlikte oynamak ister. Tıpkı annesi ve babası ile oynadığı oyunlardan daha çok keyif alan çocuklar gibi. Oyunda onun kazanmasına izin vermelisiniz. Tabii çocukluğuna doyamamış yetişkinler için bunu yapmak bazen zor olabilir ama o kazandıkça keyfi artar.

    Lucky Cat House Kedi Oteli'nde, dostlarımıza özel tasarlanmış oyun alanları ve açık havada bahçesinin keyifli ortamını sunuyoruz. Sizden uzakta geçirdiği süreçte, kedilerinizle iletişim içinde, onların stressiz bir tatil geçirmeleri en temel hedefimiz.